OBVESTILO ZA DEVETOŠOLCE IN UČENCE OD 4. DO 8. razreda, KI POTREBUJEJO UČNO POMOČ

Dragi učenci.

Bliža se ponedeljek, 25. maj, ko boste po več kot dveh mesecih prišli nazaj v šolske klopi tudi učenci devetega razreda. Veseli smo, da bomo lahko še zadnje tri tedne vašega šolanja v osnovni šoli preživeli skupaj.

PRIHOD DO ŠOLE IN VSTOPANJE V ŠOLO

Priporočamo, da v šolo pridete peš, s kolesom, če imate kolesarski izpit, lahko vas pripeljejo tudi starši.  Po možnosti pridite v šolo 10 minut pred začetkom pouka. Na začetek pouka boste morali počakati v učilnicah, kamor vas bo napotil dežurni učitelj. Lahko boste tudi uporabljali garderobne omarice, pri tem bo potrebno ohranjati 1,5 m razdalje. V šolo vstopate pri enem vhodu, izstopate pa skozi drugega, vsakič si je potrebno nadeti masko in roke razkužiti.

V razredih vam zaščitnih mask ni potrebno nositi, nadeli si jih boste le, ko boste zapustili razred. Zaščitne maske boste dobili v šoli.

Organizacija šolskih prevozov od 25. 5. 2020 (obvezno je nošenje zaščitne maske)

Odhodi avtobusov oz. kombijev bodo naslednji:

SMER ZAČETNA POSTAJA start izpred šole
Grčarice-Rakitnica-Dolenja vas-Prigorica-Nemška vas-Ribnica 7.40 12.50, 13.20

Žlebič  – Breže – Jurjevica –

Sušje – Ribnica

7.40 12.50, 13.20
Hrastje – Dolenji Lazi – Grič – Breg – Ribnica 7.55 12.50, 13.20
Dane-Ribnica 7.15 13.20
Bukovica-Ribnica 7.25 13.10
Sajevec-Ribnica 7.55, 8.00 12.50, 13.00
Vel. Poljane-Gor. Lazi-Ribnica 7.30 13.20
Vel. Poljane – Sušje 7.55 12.50
Žlebič – Sušje 8.10 12.50, 13.20
Lipovec-Dolenja vas 7.40 13.00
Blate – Dolenja vas 8.00 12.50
Prigorica – Dolenja vas 7.55 12.50
Kot – Ribnica 7.40

POUK

Vsi trije deveti razredi ste razdeljeni na dve skupini, saj vas v učilnici ne sme biti več kot 15.

Vse ure pouka boste imeli v eni učilnici, ki je ne boste zapuščali niti med odmori, razen za uporabo wc-ja. Učilnico boste samo nekateri zamenjali le pri urah MAT, SLO in ANJ, ker bo potekal v skupinah, enakih kot pred zaprtjem šol. Šport bo v športnem centru, kamor vas bodo odpeljali učitelji športa.

RAZPORED UČILNIC

9.A – 1. skupina – C21                       9.A – 2. skupina – C22

9.B – 1. skupina – CP6                       9.B – 2. skupina – CP4

9.C – 1. skupina – CP2                        9.C – 2. skupina – CP3

Poimenski seznam učencev bo obešen na vratih učilnic.

URNIKE VAM BODO DO PONEDELJKA POSREDOVALI RAZREDNIKI PREKO ELEKTRONSKE POŠTE ALI NA DRUG NAČIN PO DOGOVORU Z VAMI.

Pouk bo potekal samo od 1. do 5. šolske ure, torej od 8.20 do 12.40. Pouk zbirnih predmetov bo zaradi omejitve združevanja še naprej potekal na daljavo.

Vse podrobnejše informacije glede urnika boste prejeli v ponedeljek, 1. šolsko uro.

S seboj prinesite seveda šolsko torbo s potrebščinami za predmete po urniku.

Na malico in kosilo ste se že prijavili. Malico vam bodo kuharice dostavile pred učilnico, razdelile pa učiteljice, taki so pač sedaj predpisi. Kar lepo boste postreženi, ane?

UČENCI od 4. do 8. razreda, KI POTREBUJEJO UČNO POMOČ

Naslednji teden se lahko v šoli izvajajo tudi vse oblike učne pomoči za učence, ki morajo še popraviti negativne ocene ali ocen v času šolanja na daljavo niso uspeli pridobiti.

Učence, ki to pomoč potrebujejo, bodo v šolo pozvali njihovi razredniki ali učitelji učne pomoči. Učitelji se bodo z učenci tudi individualno dogovorili za urnik prihodov v šolo in prostor, kjer se bo učna pomoč izvajala.

Verjamem, da boste s prihodom v šolo lahko nadoknadili vaše obveznosti in na ta način uspešno zaključili šolsko leto.

Vse dobro želim vsem učencem in staršem!

Veselim se ponovnega snidenja z vami.

Ravnateljica Andreja Modic