TEDEN OTROKA 5. 10. 2020 – 11. 10. 2020

Tema letošnjega tedna otroka je ODGOVOR JE POGOVOR. Učenci četrtih in petih razredov so na srečanju Šolske skupnosti razredne stopnje ugotavljali, da je ravno pogovor res odlična rešitev, še posebno kadar smo v stiski.

In s kom se učenci najraje pogovarjajo? Poleg svojih staršev in učiteljev so učenci na prvo mesto postavili svoje prijatelje. S prijatelji je najlepše deliti lepe dogodke in najlažje preživljati težke trenutke… Naši učenci vse to že dobro vedo. Kot dokaz temu so četrtošolci v svojih razredih za vas nabrali nekaj res lepih misli o prijateljstvu, ki vam pogrejejo srce.

Tekst in foto: Katja Rus

Prijatelji so tisti, ki so ob tebi , ko jih potrebuješ.

Prijatelj ti nikoli ne želi slabega.

Prijatelj je tisti, ki ti pomaga in je iskren do tebe.

Prijatelj je tisti, ki nikoli ne reče besede, ki te boli.

Prijatelj je tisti, ki na tebi ne preizkuša pesti in ne reče besede, ki boli. Prijatelj sedi v isti klopi kot ti.

Najboljši prijatelj nikoli ne laže.

Prijatelj je tisti, ki ima rad iste stvari kot ti.

Pravi prijatelj te nikoli ne zapusti.

Prijateljstvo je lepa vez, ki jo ustvarjamo ljudje.

Prijatelj je lahko vsak, tudi če je drugačen.

Ne bodi osamljen in ne bodi žalosten – prijatelji te spremljajo celo življenje.

Prijateljstvo pomeni, da se med seboj ne tepeš, da si prijazen do prijatelja, da si med seboj pomagaš…

Lepo je, da is prijatelj z nekom, ki je drugačen.