POŠ DOLENJA VAS – OD 22.10. DALJE POUK NA DALJAVO ZA VSE UČENCE

Ribnica, 21.10.2020

Spoštovani starši učencev POŠ Dolenja vas.

Od torka naprej, ko je za COVID 19 zbolela učiteljica, dobivamo iz POŠ Dolenja vas vse več obvestil o znakih okužb pri učencih in vse več otrok ostaja doma zaradi potrjenih okužb pri članih družine.

Glede na vse to sem mnenja, da je tveganje za nadaljnje širjenje okužbe pri ostalih učencih in učiteljih na POŠ Dolenja vas preveliko, da bi  pouk lahko do počitnic potekal v šoli.

Moja odločitev, ki jo je z izdano Odredbo potrdil tudi župan občine Ribnica g. Samo Pogorelc, v sled preprečitve nadaljnjega širjenja virusa med prebivalci občine je, da se POŠ Dolenja vas z jutrišnjim dnem zapre.

Za vse učence bomo organizirali pouk na daljavo in v skrajnem primeru zagotovili tudi varstvo za učence, katerim starši varstva ne bodo mogli zagotoviti.

Zavedamo se, da pouk na daljavo ne more nadomestiti neposrednega pouka v šoli, a v danih razmerah moramo v prvi vrsti narediti vse za ohranitev zdravja.

Ravnateljica Andreja Modic