Predstavitev knjižnice

»Na tem svetu je v ljudeh mnogo strasti in mnogokrat tudi mnogo ljubezni. Ena izmed teh ljubezni ne sega visoko v nebo, vendar je zakoreninjena globoko, tako da čar njenega čustva sije navznoter v človeka in seva navzven v čarnem krogu razumevajoče svetlobe. Ta ljubezen je strast posebne sorte: zagledanost in zaljubljenost v knjige.«

Tone Pavček

Knjižnica Osnovne šole dr. Franceta Prešerna Ribnica je s svojim knjižnim bogastvom na voljo vsem, ki se radi podajate v neznano, odkrivate tuje dežele, ljudi in običaje, preteklost, stopate po začetnih stezicah znanosti, se zavedate sebe in drugih okoli sebe ter v pisani neskončnosti sodobnega sveta iščete prave poti v življenje. V Ribnici se šolska knjižnica nahaja v pritličju stavbe A, tu se boste srečali s knjižničarkama Majdo Ilc Hussein in Marinko Mate. Na podružnični šoli v Dolenji vasi za knjižnico skrbi učiteljica Katarina Trnovec, v Sušju pa Maja Golež.