LIKOVNI NATEČAJ PLAKAT MIRU 2021/22

Vsako leto Lions klubi s celega sveta sponzorirajo mednarodni likovni natečaj Plakat miru. V tem projektu sodelujejo mnogi slovenski Lions clubi, na našem koncu že vsa leta za to skrbi Lions Club Ribnica. Namen natečaja je spodbuditi otroke v starosti od 11 do 13 let k razmišljanju o življenju, miru na svetu, prihodnosti, ljubezni in medsebojnem razumevanju.

Letošnji mednarodni natečaj nosi naslov:  “We are all connected” – VSI SMO POVEZANI.

Tudi letos so učenci naše šole radi sodelovali in ustvarili zanimive, sporočilne izdelke. V okviru izbirnega predmeta Likovno snovanje, so osmošolci razmišljali in ustvarjali na temo povezanosti. Komisija Lions kluba Ribnica je izbrala 3 najboljše plakate miru, ki so poslani na nadaljnji, državni izbor. Avtorji izbranih plakatov so:

AIŠA KERSNIČ 7.E

ZARA ČAMPA 8.E

DOROTEA VLAHOV 8.A

Vsem mladim likovnim ustvarjalcem ČESTITAMO in želimo veliko uspeha na nadaljnjem izboru.

Likovna pedagoginja: Katarina Drobnič