PETOŠOLCI OPRAVILI KOLESARSKE IZPITE

Učenci 5. razredov na OŠ Ribnica in obeh podružničnih šolah smo v mesecu septembru in oktobru opravljali kolesarske izpite.

Program kolesarskih izpitov se je začel s teorijo že v 4. razredu. Pri pouku so začeli s spoznavanjem učnih vsebin povezanih s kolesarskim izpitom, praktične primere pa so reševali na računalniku. Sledilo je opravljanje teoretičnega dela izpita preko spletne učilnice. Septembra smo izvedli tehnični pregled koles in spretnostno vožnjo z 11 ovirami na šolskem dvorišču, ko smo simulirali realne okoliščine kot so: vožnja čez robnik, vožnja skozi ožino, nakazovanje smeri, izogibanje oviram na cesti, zavijanje, zaviranje, pesek na cesti, držanje ravnotežja na kolesu itd.

Najtežji del izpita se je odvijal na vozišču, v prometu. Bil je velik organizacijski in varnostni zalogaj, vendar ob izredni motivaciji in disciplini vseh letošnjih petošolcev smo v realni situaciji hitro napredovali.  Kolesarske izpite smo uspešno zaključili z izpitno vožnjo v oktobru.

Vsem novim kolesarjem čestitamo in želimo varne kolesarske vožnje!

Grega Šumrada