Šola v naravi 2023 (četrtek)

V četrtkovo jutro smo se ponovno zbudili nasmejani in spočiti, pripravljeni na nove dogodivščine. Po odličnem zajtrku smo odšli na vsakodnevni jutranji tek in telovadbo na plaži. Sledilo je preverjanje znanja plavanja in utrjevanja tehnik plavanja na bazenu. Ko smo se vrnili v naše hiške, nas je obiskala ravnateljica ga. Andreja Modic in pomočnica ravnateljice ga. Olga Černe, ki sta pozdravili in pohvalili  delo naših učencev in učiteljev in vsem zaželeli lep zaključek šole v naravi in srečno vrnitev v Ribnico. Po kosilu so si  naši plavalci privoščili krajši počitek po sobah, nato smo odšli  do morja in  plavali, skakali, se tunkali in uživali v morski vodi.. Druga skupina pa je medtem opravljala orientacijski tek, kjer so tudi zelo uživali in se učili sodelovati kot ekipa. Po večerji je za naš nasmeh poskrbel svetovni popotnik, Andrej Stermetski. ki je tako kot vedno učence navdušil s svojimi doživljaji in zgodbami. Jutri nas čaka še zaključno preverjanje znanja plavanja in osvajanje zlatih, srebrnih in bronastih ankarančkov. Svoje stvari bomo pospravili v potovalke ter se po kosilu odpeljali proti Ribnici.

Zdi se, da so dnevi, ki smo jih preživeli v šoli v naravi hitro minili. Domov se  bomo odpravili s spomini, izkušnjami in novimi doživetji, ki so nas prav gotovo obogatili.

Lepo vas pozdravljamo učitelji in učenci OŠ dr. Franceta Prešerna Ribnica