Evropski teden mobilnosti na POŠ Sušje

Kot vsako leto, se je tudi v letošnjem šolskem letu podružnična šola Sušje pridružila projektu evropskega tedna mobilnosti. Z učenci smo preko pogovora ugotovili, da večina učencev v šolo prihaja na trajnostni način, z avtobusom oz. šolskim kombijem. V torek, 19.9.2023, smo za učence iz vasi Žlebič in Slatnik organizirali pešbus v šolo Sušje. Pešbusu so se na postajah pridružili skoraj vsi učenci, ki stanujejo v teh dveh vaseh. Ob sedmih zjutraj sta jih učiteljica Marija in spremljevalka Nina pospremili v šolo, kjer smo jih pričakale ostale učiteljice.

V četrtek, 21.9 2023, pa smo klub slabi vremenski napovedi v lepem sončnem vremenu uspeli učencem na šolskem igrišču pripraviti poligon, ki so ga uspešno premagovali s skiroji. Učenci so bili zelo spretni in dobre volje ni manjkalo. Pri izvedbi poligona je razredničarkam na pomoč priskočil pomočnik ravnateljice Gregor Ilc, ki je pripeljal še nekaj dodatnih šolskih skirojev, tako da so sodelovali lahko prav vsi učenci.

Maja Golež, vodja POŠ Sušje