TEDEN OTROKA in SVETOVNI DAN VZGOJITELJEV IN UČITELJEV

Obisk učenk in učencev OŠ dr. Franceta Prešerna Ribnica v Vrtcu Ribnica

Sodelovanje med Osnovno šolo dr. Franceta Prešerna Ribnica in Vrtcem Ribnica poteka že vrsto let. Odvija se na številnih nivojih in z različnimi nameni.

Dne 4. 10. 2023 je 28 učenk in učencev šole obiskalo ribniški vrtec ter izvedlo krajši kulturni program. Datum ni bil naključno izbran. V dneh od 2. 10. do 8. 10. 2023 smo namreč praznovali teden otroka, dne 5. 10. 2023 pa smo obeležili tudi svetovni dan vzgojiteljev in učiteljev.

Ob tej priložnosti je učenka 9. b Urša Kromar v imenu nastopajočih pozdravila vse navzoče ter prebrala uvodni nagovor.

Učenki 4. b Ana Klun in Karolina Korošec sta deklamirali pesem Saše Vegri Prijatelj (mentorica Aleksandra Petek).

Otroški pevski zbor 2. razreda in šolski ansambel (mentorica Nataša Arko) sta izvedla tri pevsko-inštrumentalne točke, ljudske pesmi Abraham ‘ma sedem sinov, Izidor ovčice pasel in Srečali smo mravljo.

Kot zadnja je nastopila učenka 4. a Kaja Simonič z deklamacijo pesmi Miroslava Košute Morda tudi žabice (mentorica Danica Gorše).

Učenke in učence pohvalim za nastop, sodelavkam pa se najlepše zahvaljujem za mentorstvo nastopajočim.

Iskrena hvala ribniškemu vrtcu za prisrčen sprejem in gostoljubje. Bilo nam je lepo v vaši družbi!

Staša Ivanec