POHODNIŠKI KROŽEK NA OSNOVNI ŠOLI

Na OŠ dr. Franceta Prešerna je z letošnjim šolskim letom  znova zaživel pohodniški krožek. Ta je namenjen učencem in učenkam 3., 4. in 5. razredov. Tudi letošnje leto se je nabrala kar velika skupina mladih pohodnikov. Jesen nam je bila v mesecu septembru in oktobru z vremenom zelo naklonjena, zato so pohodniki izvedli že kar dva pohoda. Sprva sta mentorici vse pohodnike podučili o ustrezni opremi planinca, nevarnosti v gorah in primernem vedenju, nato pa so se oboroženi z znanjem odpravili na pohod po Mali gori.

V mesecu oktobru so na pohod k Tobakovi hruški povabili tudi starostnike. Veseli so bili udeležbe babic, dedkov in celo dveh prababic. Prijetno popoldansko druženje pa so hkrati  izkoristili še plemenito dejanje. S seboj so namreč vzeli še vrečke in rokavice ter spotoma pobirali tudi odpadke, ki so jih nevestni ljudje odvrgli kar v gozdu. Pri pohodniškem krožku imajo načrtovanih še precej pohodov in upajo, da se bo le-teh udeležilo kar največ pohodnikov.

Mentorici pohodniškega krožka Tatjana Levstik in Aleksandra Petek