Počastitev Prešernovega dneva

V sredo, 7. 2. 2024, smo kulturni praznik počastili s prireditvijo z naslovom MINA IN ŠIMEN PREŠEREN PRIPOVEDUJETA, v kateri sta Prešernova starša pripovedovala, kako sta se spoznala in o svoji številni družini.  Nik Rus in Zarja Rigler sta prepričljivo odigrala Prešernova starša in nam pričarala čas Prešernovega otroštva. Dopolnjevala pa sta ju pripovedovalka Lina Zorec in pripovedovalec Jan Košir. Legendo o Krištofu, ki so si jo v Prešernovi družini pogosto pripovedovali, je slikovito povedal Pavel Klun. V Vrbi je v tistem času suho robo prodajal tudi Ribničan Urban, ki ga je v pristnem narečju odigral Mark Nosan. Prireditev so popestrili pevci mladinskega pevskega zbora, komorne skupine, člani šolskega ansambla in ansambelske igre.  Učenci 9. b so pogumno zapeli ljudsko pesem Al’ me boš kaj rada imela, Vida Ruparčič pa je vse presenetila s čudovitim petjem pesmi O Vrba.