Pust 2024

Pridi pridi dragi pust,

da ne bo  več lačnih ust,

da bo družba bolj vesela,

ker norčavo bo norela,

da bo pomlad na dan privrela.

Ker prav vsi močno močno hrepenimo po pomladi, smo se učenci in učitelji razredne stopnje Osnovne šole dr. Franceta Prešerna Ribnica tudi tokrat pametno odločili in na obisk maškare povabili. Pred tem smo seveda »tam gori« odlično vreme naročili, da smo se lahko skupaj na pustni torek po naši prelepi Ribnici poigrali in poveselili.

Vsi vojaki, kuharji, policaji in tudi roparji so se po mestu zapodili in se na črne oblake spustili.

Vse princese, čarovnice, kraljične in dobre vile so se prav tako v mesto napotile in z ulic vse skrbi spodile.

Divje mačke, miške, srnice in dalmatinci pa so se odločili, da bodo letos kot planinci. Pogumno so se v gore odpravili in tja vse nevšečnosti pospravili.

Dinozavri so se samostojno na plan podali in vse žalostne zadeve v pradavnino odgnali.

Ker smo se letos prav res izkazali, smo na obisk povabili tudi morske živali. Želve, hobotnice, kiti in seveda meduze so poskrbeli, da poleti ne bo težko nosit kratke bluze.

»Sonca bo!« pravijo vsi uglašeno, čeprav zraven zavija še staro vreteno.

Vsega bo ravno dovolj in nič preveč, saj maškare dobro precenijo, če je česa odveč.

Verjemite, sreče in vsega bo dosti, če pač tako pravijo namaškarani gosti.

Vse velja, kar je potrdil še sam župan, ki je tokrat predčasno spustil čebele na plan. Veselo že letajo s cveta na cvet, da naše življenje bo do zime sladko kot med.

Lep pustni pozdrav v težko pričakovano pomlad pošiljajo šolske maškare