POROČILO O TEKMOVANJU

V sredo 5.6.2024 je na stadionu v Slovenski Bistrici potekalo državno finale v atletiki za učence osnovnih šol. Tekmovanja sta se  udeležila tudi dva učenca naše osnovne šole dr. Franceta Prešerena Ribnica. Učenca sta nastopila v dveh disciplinah. Toni Ruparčič je tekmoval v metu vorteksa med mlajšimi dečki, Lev Svit Štupica pa je tekmoval v teku na 300 metrov med starejšimi dečki. V lepem in sončnem vremenu sta se učenca zelo dobro odrezala.

Lev Svit je med štiriindvajsetimi tekmovalci v teku na 300metrov z rezultatom 38,72 osvojil zelo lepo deseto mesto. Toni Ruparčič pa je pri metu vorteksa med mlajšimi dečki z rezultatom 59,39m osvojil končno šesto mesto med dvajsetimi nastopajočimi.

Oba učenca sta izboljšala svoje dosežke iz področnega tekmovanja in tako pridobila predragocene športno tekmovalne izkušnje. Ker sta učenca oba rokometaša, ju velja še bolj pohvaliti, da sta se tudi med atleti odlično znašla in odrezala.

Vsi smo se zdravi in zadovoljni vrnili domov.

Čestitke obema učencema.

Učitelj športa: